Solid-S Νιπτήρας από στερεό υλικό (Solid Surface) 36x18x10 εκ. μαύρος ματ με κάλυμμα 1208953168
Τι είναι το υλικό Solid Surface;
Το Solid Surface είναι η γενική ονομασία για σύνθετα υλικά που είναι χρωματισμένα σε όλη τη μάζα τους. Είναι συμπαγή και ομοιογενή και μπορούν να χρησιμοποιηθούν για απαιτητικές εφαρμογές.
Όλα τα προϊόντα Solid Surface έχουν ως βασικό συστατικό το τριυδρικό αλουμίνιο (ATH). Ως δεύτερο συστατικό και συνδετικό υλικό χρησιμοποιούνται ακρυλικές ή πολυεστερικές ρητίνες.
Το υδροξείδιο του αλουμινίου προσδίδει στο υλικό μεγάλη ακαμψία και εξασφαλίζει επίσης ότι είναι πιο ανθεκτικό στη θερμότητα από άλλα πλαστικά.
Το ακρυλικό και/ή το πολυεστέρα προσδίδουν ευκαμψία, η οποία έχει ως αποτέλεσμα κυρίως καλή επεξεργασιμότητα και υψηλή αντοχή σε κρούση και αντοχή.
Οι καλές ιδιότητες του Solid Surface είναι, μεταξύ άλλων:
Συντήρηση του υλικού Solid Surface
Για τον κανονικό καθαρισμό μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα φυσικό καθαριστικό, όπως πράσινο σαπούνι ή οξύ καθαρισμού. Σε περίπτωση που εμφανιστεί μια γρατσουνιά στο υλικό, μπορείτε να το «γυαλίσετε» ξανά χρησιμοποιώντας ένα σφουγγαράκι και Cif. Αυτό μπορεί να γίνει με κυκλικές κινήσεις πάνω στην επιφάνεια. Στη συνέχεια, ξεπλύνετε καλά την καθαρισμένη επιφάνεια με χλιαρό νερό και σκουπίστε την με ένα καθαρό, μαλακό πανί.
| Μάρκα | Solid-S |
| Χρώμα | Μαύρο |
| Υψος | 100mm |
| Υλικό | Στερεή επιφάνεια |
| Πλάτος | 360mm |
| Βάθος | 180mm |
| υπερχείλιση | Όχι |
| Αριθμός των μπολ | 1 |